biżuteria ze srebra na prezent

Co kupić pracownikowi odchodzącemu z pracy?

Żyjemy w czasach, gdy zmiana miejsca pracy nie jest niczym szczególnym i nie dziwi nikogo, jak na przykład zmiana jeszcze kilkanaście lat temu. Wówczas, bowiem, praca nawet w jednym zakładzie pracy do emerytury była zupełną codziennością. Na szczęście czasy się zmieniły i ludzie chcąc się rozwijać śmiało podejmują próby znalezienia nowego pracodawcy, by się rozwijać i poszerzać horyzonty.

Niczym niezwykłym zatem nie jest kupowanie prezentów w sytuacji, gdy któryś pracownik odchodzi. Ale co można kupić pracownikowi, który czy to z powód zmiany pracy czy emerytury odchodzi? Zobaczmy.

Prezenty dla mężczyzn

Piękne pióro i długopis to prezent ponadczasowy, który zapewne przyda się każdemu. Może to być także jakiś niewielki gadżet elektroniczny (np. pamięć podręczna, power bank itp.) lub elegancki wizytownik czy aktówka. A jeżeli osoba odchodzi na emeryturę warto zainwestować i kupić piękny, pozłacany lub posrebrzany zegarek z wygrawerowaną np. datą przejścia na emeryturę czy latami pracy w danym miejscu.

Prezenty dla kobiet

Biżuteria srebrna będzie idealnym prezentem (a w przypadku odchodzącej na emeryturę pracownicy np.. złota.  Tym bardziej, że po latach pracy z pewnością znamy doskonale preferencje współpracowników, zatem wybór odpowiednich wzorów czy kamieni nie będzie stanowił problemu. Ponadto może to być bon upominkowy do spa czy kosz z ulubionymi przysmakami.

A co do tego? Oczywiście obowiązkowo już kartka z życzeniami i podpisami współpracowników, a dla kobiet bukiet niesamowitych kwiatów. Wszystko to wręczone podczas pożegnalnej kolacji, kawy czy chociażby przysłowiowego piwa będzie cudownym zakończeniem współpracy, które osoba odchodząca zapamięta na długo i będzie ciepło wspominała.