Jaka biżuteria dla dziecka?

Biżuteria to niezwykle popularny dodatek, nie tylko kobiecy, bowiem mężczyźni także noszą obrączki, sygnety czy łańcuszki. To także popularna ozdoba najmłodszych. Jednak, nim dziecko otrzyma swoją pierwszą biżuterię, rodzice zazwyczaj starają się podjąć decyzję, która z dostępnych na rynku biżuterii będzie dla dziecka najodpowiedniejsza. Pomijamy tu oczywiście fakt, gdy dziecko otrzymuje biżuterię (przeważnie złotą) z okazji chrzcin czy komunii świętej, gdyż przeważnie ta biżuteria odkładana jest na odległe lata. Wskazać należy, że w niniejszych rozważaniach sprawdzimy, jaką wybrać biżuterię dla dziecka na przykładzie dziewczynek, z oczywistych względów, jakim jest chociażby dostępność oferowanych wzorów.

Biżuteria dla najmłodszych- plastik i niemetale

To niezwykle popularne gadżety niejednokrotnie dostępne także w gazetkach dla najmłodszych. Koraliki na gumce, łańcuszek z plastikową zawieszką czy kolczyki- naklejki (nie trzeba do nich mieć przebitych uszu) to prawdziwy hit wśród najmłodszych dam, zwłaszcza, jeżeli ma różowy kolor!

Biżuteria ze srebra, kiedy?

Gdy nasza córka idzie do przedszkola zaczyna się etap, w którym plastikowa biżuteria zaczyna być passe, a w jej miejsce pojawia się pragnienie posiadania prawdziwej „dorosłej” biżuterii. Jest to odpowiedni moment, by sprawić dziecku radość i by pierwsza biżuteria ze srebra (najlepiej samodzielnie wybrana) zagościła w jej szkatułce.

Biżuteria złota, czy to już?

Etap na złotą biżuterię przychodzi raczej późno. Jest ona uważana, zwłaszcza wśród nastolatek, za biżuterię „starych” więc pozostają na długo przy biżuterii srebrnej. Złoto zaczyna dominować w okolicach matury lub studiów.

Każdy ze wskazanych wyżej etapów ma swój urok i swoje „prawa”. Dlatego też starajmy się nie ingerować (za bardzo) w poszczególne etapy i pozwólmy naszym młodym damom na samodzielne podejmowanie decyzji.