srebro czy złoto
Moda Porady

Złoto czy srebro- co wybrać?

Złota biżuteria przez długie lata uważana była za wyznacznik zamożności rodziny, a złoty pierścionek z drogocennym kamieniem podarowany przyszłej żonie świadczył o zamożności narzeczonego. Nikogo to oczywiście nie dziwiło i nie dziwi, gdyż pięknie błyszczące i oprawione złoto, niezwykle drogie, było marzeniem wielu. Dziś sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej i złoto praktycznie w ogóle nie świadczy o zamożności osób je noszących. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że kupowane na portalach aukcyjnych złoto (chociażby z Chin) można nabyć w naprawdę niskich cenach. Dlatego też znacznie częściej można spotkać się z dylematem, co wybrać? Biżuteria srebrna czy biżuteria złota?

Biżuteria ze srebra to biżuteria dla każdego. Noszą ją zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Mnogość wzorów na rynku zdecydowanie ułatwia wybór biżuterii ze srebra na odpowiednią okoliczność. Niewątpliwą zaletą biżuterii ze srebra jest także jej cena. Nawet, bowiem, biżuteria o najwyższej jakości, będzie na „kieszeń” przeciętnego Kowalskiego.

Biżuteria ze złota, z kolei, to dziś szeroka gama kolorów do wyboru. Już nie tylko klasyczne „żółte” złoto jest w modzie, ale także złoto różowe czy białe robi prawdziwą furorę. Minusem w przypadku wysokiej klasy i jakości złota będzie cena, która im biżuteria będzie cięższa lub im więcej drogocennych dodatków będzie miała, tym cena będzie wyższa.

Zwolenników, jak i przeciwników obu metali jest mnóstwo. Każdy ma swoje za i przeciw i trudno tu kogoś przekonywać do wyłącznie jednego rodzaju metalu. Złotym środkiem, wręcz, byłoby posiadać w swoich zbiorach zarówno biżuterię ze srebra, jak i ze złota, by dowolnie ją zmieniać, biorąc pod uwagę nastrój, stylizację czy aktualne „widzimisię”.

3 Comment

  1. Moja biżuteria to w sumie samo złoto… Po Twoim artykule chyba zakupię troszkę srebra 😉 Dzięki

  2. Bardzo ciekawy artykuł. Chyba zastanowię się nad jakąś biżuterią ze srebra- obecnie kupuję sztuczną ale chyba warto zainwestować w jakość.

  3. Bardzo ciekawy wpis. Osobiście bardziej preferuję biżuterię srebrną – obecnie jest niesamowity wybór wzorów z których można wybierać. Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy.

Dodaj komentarz